Blog JakiKredyt.pl

4 maja 2023
zdolność kredytowa polaków zaczęła rosnąć

Zdolność kredytowa Polaków zaczęła rosnąć

Zdolność kredytowa Polaków w 2023 roku zaczęła wyraźnie rosnąć. Dzięki kalkulatorowi kredytów hipotecznych jakikredyt.pl warto sprawdzić obecnie jak bardzo wzrosła Twoja zdolność gdyż to może być dobry czas na zakup mieszkania.
3 listopada 2022

Zdolność kredytowa Polaków – czy i kiedy zacznie rosnąć?

Po serii 11-stu podwyżek stóp procentowych główna stopa bazowa wynosi 6,75%. Już 9 listopada 2022 roku odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, po którym dowiemy się czy stopy procentowe zostaną znów podniesione.
5 września 2022

Zdolność kredytowa Polaków przestała spadać

Po serii 10-ciu podwyżek stóp procentowych główna stopa bazowa wynosi 6,5% i jest najwyższa od 2004 roku. Jak obecnie kształtuje się zdolność kredytowa w dobie podwyższonego oprocentowania oraz wysokiej inflacji? Czy to koniec trendu znaczących spadków zdolności kredytowej i już niedługo wymarzona nieruchomość będzie w naszym zasięgu?
8 lipca 2022

To już 10-ta podwyżka stóp procentowych. Co z dostępnością mieszkań? Wypowiedź JakiKredyt.pl dla RMF24

7 lipca 2022 r. Rada Polityki Pieniężnej postanowiła po raz 10-ty z rzędu podnieść stopę referencyjną. Tym razem stopa bazowa wzrosła nieco mniej od oczekiwań, czyli o 0,50% (do poziomu 6,5%). To dalsza walka z ponad 15-procentową inflacją. Jak przy takich poziomach stóp procentowych wygląda dostępność kredytów i jak w tych okolicznościach planować zakup mieszkania? Posłuchajcie naszej wypowiedzi podczas porannych faktów RMF FM.
8 czerwca 2022

O ile spadła Twoja zdolność kredytowa po podwyżkach stóp procentowych? [aktualizacja – czerwiec 2022]

Lutowa podwyżka stóp procentowych, to już piąta z cyklu. Aktualna stopa bazowa wzrosła do poziomu 2,75%. Co to oznacza dla kredytobiorców? Wyższe stopy procentowe to wyższe raty kredytów ze zmiennym oprocentowaniem. Rosnące raty w połączeniu z wysoką inflacją (wskaźnik CPI grudniu wyniósł 8,6%) wpływają na ocenę zdolności kredytowej przez banki. Sprawdź na jaką kwotę kredytu możesz liczyć w lutym 2022.
16 lutego 2022

Obniż ratę kredytu hipotecznego! Czyli jak mądrze zrefinansować kredyt?

Po piątej już z rzędu podwyżce stóp procentowych raty kredytów znów pójdą w górę, a to wg zapowiedzi NBP nie koniec wzrostu oprocentowania kredytów. W połączeniu z rosnącą inflacją coraz wyższe raty kredytów mogą stanowić znaczące obciążenie naszego budżetu domowego. Istnieje jednak kilka sposobów na obniżenie raty kredytu i podreperowanie budżetu domowego.
4 listopada 2021

Kolejna podwyżka stóp procentowych. O ile wzrośnie Twoja rata? Wypowiedź JakiKredyt.pl dla RMF FM

3 listopada 2021 r. Rada Polityki Pieniężnej postanowiła po raz kolejny podnieść stopę referencyjną. Jest to druga z cyklu podwyżek i jest reakcją na wysoką inflację, która w październiku zbliżyła się do 7%. Tym razem stopa bazowa wzrosła o 0,75% czyli do poziomu 1,25%
8 października 2021

O ile wzrośnie Twoja rata po podwyżce stóp procentowych? Wypowiedź JakiKredyt.pl dla RMF FM

6 października 2021 r. Rada Polityki Pieniężnej postanowiła podnieść stopę referencyjną z rekordowo niskiego poziomu 0,1% do wartości 0,5%. Jak to wpłynie na raty naszych kredytów hipotecznych? Posłuchajcie naszej wypowiedzi podczas czwartkowych faktów RMF FM.
13 lipca 2021

Kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem – czy to się opłaca?

Zgodnie z tzw. Rekomendacją S Komisji Nadzoru Finansowego od lipca tego roku wszystkie banki (poza spółdzielczymi) powinny mieć w swojej ofercie kredyty hipoteczne oprocentowane stałą stopą […]